info@glashatai.com 20:56 23.06.2018

Повече от 70 учители, 17 културни дейци и двама журналисти получиха награди за 24 май. Вижте кои са


Повече от 70 учители, 17 културни дейци и двама журналисти получиха награди за 24 май. Вижте кои са Източник на снимката: архив

Традиционно в Деня на българската просвета и култура и славянската писменост кметът на Община Перник Вяра Церовска връчи награди на изявени учители, културни дейци, творци и журналисти. Тържествената церемония, с която се отдава признание на всеотдайния труд на дейците на образованието и културата за усърдната им работа да събудят доброто и таланта у всяко дете,  за волята да продължават традициите на пернишката култура и възраждането на моралните ценности, се състоя в Двореца на културата.  А ето и отличените:

Специална награда на кмета на Община Перник по повод 24 май се връчва на:

Адриана Ольова-директор на VІ  СУ „Св. св. Кирил и Методий"

Веселин Романов Владимиров – ученик от ПГИ

Мартин Георгиев Мирков – ученик от ПГИ

Людмил Велинов Любомиров – старши учител по професионална подготовка в ПГИ

 

Наградени с ПЛАКЕТ за значителен принос и заслуги в област «ОБРАЗОВАНИЕ»:

1.Анета Бойкова - старши начален учител в ХІ ОУ „Елин Пелин"

2.Анна Антова - главен учител по химия и опазване на околната среда в ХІ ОУ „Елин Пелин"

3.Бистра Ангелова- старши учител начален етап в СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон"

4.Боянка Атанасова - старши учител по информационни технологии ПГОТ „Св. Иван Рилски"

5.Ваня Михова - преподавател по театрално изкуство и художествен ръководител на Детско юношески театър ДЮТ „Мускетарите"в ЦПЛР – Обединен детски комплекс

6.Галина Асенова - учител по джудо в Спортно училище „Олимпиец"

7.инж. Златка Александрова - старши учител по професионална подготовка в направление „Строителство" в ПГТС „Арх.Йордан Миланов"

8.Камелия Методиева- начален учител в ОбУ „Темелко Ненков"

9.Красимир Икономов - дългогодишен главен художествен ръководител на Детско-юношески танцов ансамбъл ДЮТА „Граовче" към ЦПЛР – Обединен детски комплекс

10.Куна Димитрова-старши учител по математика и информационни технологии в Х ОУ „А.Константинов"

11.Михаил Михов - учител по история и цивилизация в V СУ „П.Р.Славейков"

12.Николина Крумова - старши учителначален етап в ОУ „Отец Паисий" –

 с. Ярджиловци

13.Николина Лозанова-старши учител по география в ОУ „Св. Иван Рилски"

14.Нина Крумова - директор ДГ № 5 „Вела Пеева"

15.Роман Денчев- учител по ФВС в ПГИ

16.Росица Велинова - главен учител в ДГ № 9 „Калина Малина"

17.Румен Симеонов - старши учител по география и икономика ПМГ „Хр.Смирненски"

18.инж. Сашка Боянова - старши учител по практическо обучение ПГЕМП „Хр.Ботев"

19.Севделина Димитрова - директор на СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон"

20.Силвия Симеонова - старши учител по български език и литература

ОУ „Св.Иван Рилски"

21.Станислав Харизанов  -директор ОУ „Св.Константин-Кирил Философ"

22.Слави Малинов - старши учител по ФВС ГПЧЕ „Симеон Радев"

23.Цветанка Войнова - старши учител по математика и физика

ОУ „Св.Св.Кирил и Методий" - с.Дивотино

24.Цветелина Миланова -старши учител по БЕЛ VІ СУ „Св.Св. Кирил и Методий"

25.Юлия Ганчева  - председател на РСО КТ „Подкрепа" – Перник

 

Наградени   с  ДИПЛОМ за   принос и  заслуги в област «ОБРАЗОВАНИЕ»:

1.Анелия Спирова - начален учител в ОбУ „Т. Ненков"

2.Ани Момчилова - старши учител по ФВС в ПМГ „Христо Смирненски"

3.Анна Михова - старши учител по математика в ХІІ ОУ „Васил Левски"

4.Божидарка Корчева - учител по география в Спортно училище „Олимпиец"

5.Боряна Димитрова - психолог в VІІІ ОУ „Кракра  Пернишки"

6.Валентина Стоичкова–старшиучител поанглийски език, история и цивилизация и история на цивилизация на английски език СУРИЧЕ

„Д-р Петър Берон"

7.Валентин Пахарков - старши учител по ФВС ХVІ ОУ „Св. Св. Кирил и Методий"

8.Венера Божилова  - гл. учител по физика и астрономия „ОУ „Св. Иван Рилски"

9.Вероника Славова - старши учител ДГ „Пролет"

10.Веселин Пинелов - учител по ФВС Х ОУ „А. Константинов"

11.Виолета Филипова - старши учител по БЕЛ ТПГ „Мария Кюри"

12.Галина Боянова - старши учител ДГ № 9 „Калина Малина"

13.Даниела Григорова - старши учител ДГ № 1 „Миньорче"

14.Даниела Йорданова - старши учител ДГ №6"Българче"

15.Делка Димитрова - старши учител ДГ № 3 „Пролетен цвят"

16.Дора Тончина - учител  в ДГ - с. Драгичево

17.Евелина Лазарова - старши учител по информационни технологии

VІІ ОУ „Г.С.Раковски"

18.Елена Александрова - старши учител по Химия и ООС ПГТС „Арх.Йордан Миланов"

19.Злата Терзиева - учител по изобразително изкуство ХІІІ ОУ

„Св.Св. Кирил и Методий"

20.Златка Василева - старши учител ДГ №1 „Миньорче"

21.Иванка Дякова -учител ДГ №5 „Вела Пеева"

22.Ирена Манолова - заместник-директор ОУ "Св. Константин-Кирил Философ"

23.Лариса Михайлова- старши учител подготвителна група VIСУ „Св. Св. Кирил и Методий"

24.Лиляна Симеонова - старши учител ДГ № 11 „Знаме на мира"

25.Марияна Петкова - главен учител по информатика и информационни технологии ГПЧЕ „Симеон Радев"

26.Милена Божкова - старши учител ДГ № 14 „Славейче"

27.Моника Райкова - начален учител ОУ „Хр. Ботев" - гр. Батановци

28.Наташа Кирилова - старши учител по биология и химия ХVІ ОУ „Св.Св. Кирил и Методий"

29.Нели Спасова - старши учител ДГ № 4 „Чуден свят"

30.Николина Димитрова - главен учител по икономически дисциплини в ПГИ

31.Нонка Кръстева - старши учител  ДГ № 8 „Изворче"

32.Ралица Борисова - учител ДГ № 15 „Райна Княгиня"

33.Румяна Костадинова - старши учител по английски език ОУ

„Св. Св. Кирил и Методий" - с. Драгичево

34.Светлана Велчева - главен учител начален етап ОУ „Св.Иван Рилски"

35.Светлана Узунова - учител ДГ № 12 „Радост"

36.Светлана Коцева - старши учител начален етап V СУ „П. Р. Славейков"

37.Симона Механджийска -старши учител ДГ № 2 „Родолюбче"

38.Снежана Манолова- учител ДГ „Валентина Терешкова" –гр. Бат-ци

39.София Джингарова-учител по практика в направление „Дизайн" -ПГТС „Арх.Йордан Миланов" - Перник

40.Цветанка Кирилова-учител по баскетбол Спортно училище „Олимпиец"

 

Наградени  с ПЛАКЕТ за принос  и  заслуги в област „КУЛТУРА":

1.НЧ „Васил Левски  - 1968"- с. Рударци по повод 50-годишнината му

2.НЧ „Елин Пелин- 1903" – Перникпо повод 115-годишнината му

3.НЧ "Люлински изгрев  - 1903" - с. Големо Бучино по повод

115-годиншнината му

4.НЧ „Отец Паисий 1928" - с. Витановци по повод  90-годишнината му

5.НЧ "Пробуда  - 1928" - с. Богданов долпо повод 90-годишнината му

6.НЧ „Св.Св. Кирил и Методий  - 1933" - с.Вискяр по повод

85-годишнината му

7.Огнян Аспров – историк,дългогодишен директор на Окръжна дирекция „Културно историческо наследство" и Регионален исторически музей – Перник

8.Симеон Александров – художник,по повод80-годишнината му

9.Фолклорен ансамбъл за народни песни, танци и обичаи  - 

НЧ "Пробуда -1937" - с. Кладница

 

Наградени с ДИПЛОМ за принос и заслуги в област „КУЛТУРА":

1.Благородка Василева   -  читалищен секретар

НЧ  „Пробуда- 1937" – с. Кладница

2.Георги Радославов  -  историк, дългогодишен уредник в Регионален исторически музей - Перник

3.Димитър Апостолов  -  оркестрант  в Духов оркестър към ОК Дворец на култура

4.Жанина Димитрова  -   оркестрант  в  Камерен оркестър "Орфей" към ОК Дворец на култура

5.Надя Леонидова -  оркестрант  в  Камерен оркестър „Орфей" към ОК Дворец на култура

6.Петър Симеонов  -  художествен ръководител на Вокална група „Ванила"  -  Обединена  по  изкуства към ОК Дворец на култура –

7.Силвия  Симеонова  -  ръководител на Вокално студио при Ансамбъл за народни песни и танци „Граовска младост"  - ОК Дворец на културата

8.Тодор Тодоров  -  хореограф   в  Ансамбъл за народни песни и танци „Граовска младост" при ОК Дворец на културата

Наградени  с ПЛАКЕТ за  значителен принос  и  заслуги в област „ЖУРНАЛИСТИКА:

Елена Тамакярска – журналист,  кореспондент на Радио Благоевград

Наградени  с ДИПЛОМ  за  принос  и  заслуги  в  област  „ЖУРНАЛИСТИКА":

Елка Робева- журналист- кореспондент на БТА

 

С ПОЧЕТНО ОТЛИЧИЕ НЕОФИТ РИЛСКИ БЯХА УДОСТОЕНИ ОТ НАЧАЛНИКА НА РЕГИОНАЛНОТО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО- ПЕРНИК ВАНЯ КОКОНОВА:

1.РУМЯНА ЕВТИМОВА ИВАНОВА - ДИРЕКТОР НА ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ИКОНОМИКА - ГРАД ПЕРНИК, ОБЛАСТ ПЕРНИК

2.ИРЕНА МАЛИНОВА ВЕРГИНОВА – СТАРШИ УЧИТЕЛ ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИК -  ОУ „СВ.ИВАН РИЛСКИ" -  ГРАД ПЕРНИК, ОБЛ.ПЕРНИК

3.АНГЕЛИНА ОГНЯНОВА РИКОВА – ДИРЕКТОР НА ДГ № 2 „РОДОЛЮБЧЕ" – ГРАД ПЕРНИК, ОБЛАСТ ПЕРНИК

4. ПЕНКА ВЕНЕВА ИВАНОВА - СТАРШИ УЧИТЕЛ ПО ИСТОРИЯ И ЦИВИЛИЗАЦИЯ И ГЕОГРАФИЯ И ИКОНОМИКА - ОУ „СВ.ИВАН РИЛСКИ" – ГРАД ПЕРНИК, ОБЛ.ПЕРНИК

5.МИЛЕНА ВАСИЛЕВА АЛЕКСИЕВА – ТОДОРОВА -СТАРШИ УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА  - 16 ОУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ" - ГР.ПЕРНИК, ОБЛАСТ ПЕРНИК

Координационният съвет на Синдиката на българските учители награждава по повод 24 май:

1.Венера Божилова – гл. учител по Физика и Астрономия  в ОУ «Св. Иван Рилски»

2.ВиолетаФилипова – старши учител по БЕЛ ТПГ „Мария Кюри"

3.Делка Димитрова ст. уч-л в ДГ №3»Пролетен цвят»

4.Николина Крумова – ст. учител в Начален етап в ОУ «Отец Паисий» с. Ярджиловци

5.Цветанка Кирилова – учител по баскетбол в СУ «Олимпиец»

6.Цветанка Войнова – старши  учител по математика и физика в ОУ «Св. Св. Кирил и Методий » с. Дивотино


Публикувана на 24.05.2018


1 коментар
  • Ана

    Публикуван на 24.05.2018 | 15:16 часа

    тия двете кукандели праз година ги награждават, като няма кого да я махнат тази награда. Не стига, че са пенсионерки и заемат местат на младите, пък и все те покрай кметицата. А и в образование и култура... абе остана ли не награден

Публикувай коментар
Всички полета за задължителни (*)