info@glashatai.com 16:01 20.02.2019

Eто ги културните прояви в Преник през Февруари


Eто ги културните прояви в Преник през Февруари

ОБЩИНА ПЕРНИК

КУЛТУРНО-ИНФОРМАЦИОНЕН СПРАВОЧНИК

М.  ФЕВРУАРИ 2019 Г.

І. ЗНАЧИМИ СЪБИТИЯ

19 февруари

11,00 ч. – пред паметника на Васил Левски

”За теб, Апостоле!” – общоградско поклонение

Организатор: Обшина Перник и ОК Дворец на културата

 

22 февруари

17,00 ч. – Малък салон, Дворец на културата

Церемония по  награждаване на призьорите  от ХХVІII  МФМИ „Сурва” – Перник 2019

Организатор: Община Перник и ОК Дворец на културата

ІІ. ГАЛЕРИИ

7 февруари

17,00 ч.  – Галерия “Артсалон”

„Звънчета” - изложба на Ателието към ХГ галерия

 

13 февруари

17,00 ч.  – Галерия “Кракра”

Обща изложба на художниците водолеи

 

28 февруари

13,00 ч. – 15,00 ч. – Общински младежки дом - Перник

"Баба Марта бързала мартенички вързала" -изложба на детски рисунки и мартенички

 

14.00 ч. - изложбена зала на ЦПЛР-ОДК

Изложба на мартеници и мартенски сувенири от Общински конкурс за училищата от Област Перник „Баба Марта бързала, мартеници вързала”.

Връчване на грамоти и награди.

 

16,00ч.  – Галерия “ Любен Гайдаров ”

VII изложба  и ревю на студентите от НБУ 

 

 

ІІІ. МУЗЕИ

  •  

1 – 28 февруари

9,00 – 17,00 ч. – Регионален исторически музей

  • „Въоръжение и снаряжение от фонда на РИМ – Перник“
  • „Пришълец от палеогена“ – изложба минерали
  • „Погребални практики в нашите земи от праисторията до средновековието“ - съвместна изложба на Национален антропологичен музей към ИЕМПАМ – БАН и РИМ – Перник
  • „Да споделиш маскарад“ – изложба, посветена на Хенри ван дер Кроон

18 – 19 февруари

„Времето в хората и хората във времето“

28 февруари – 05 март

„Да се знае, да се помни“ – изложба, посветена на 3-ти март

УРОЦИ ПО РОДОЛЮБИЕ

1 – 28 февруари  (по отделна програма)

„Пример за безсмъртие“

1-28 февруари  ( по отделна програма )

„Да се знае да се помни“

ІV. ТЕАТЪР

5 февруари

19,00ч. – Театрален салон „Георги Русев“

„ГОРЕЩО“  от Жозиан Баласко

Постановка:  Асен Блатечки

Участват: Асен Блтечки, Калин Врачански, Милена Маркова, Невена Бозукова, Стефан Иванов

 

21 февруари

19,00ч. – Театрален салон „Георги Русев“

„СМЯХ НА СБОГУВАНЕ“  от Пол Елиът

Превод и режисура Андрей Аврамов

Участват Росица Александрова, Йорданка Стефанова,

Добрина Гецова, Рада Кайрякова, Мартин Христов

Гостува Сатиричен  театър – София

 

27 февруари

19,00ч. – Театрален салон „Георги Русев“

„В ПОЛИТЕ НА ВИТОША“ Автор: П. К. ЯВОРОВ

Постановка: Красимир Спасов

Участват: Веселин Анчев, Радина Кърджилова, Иван Радоев, Стефка Янорова, Тигран Торосян, Явор Бахаров, Гергана Плетньова, Стойко Пеев, Луизабел Николова, Асен Кобиларов, Калин Иванов

Гостува театър „Българска армия“ - София

V. БИБЛИОТЕКИ

7 февруари

10,00 ч. - 17,00 ч. – Регионална библиотека „Светослав Минков”, Отдел Изкуство

Художественият свят на Валентин Топалов – 70 години от рождението на пернишкия художник (10.02.1949) – витрина

 

8 февруари

10,00 ч. - 17,00 ч. – Регионална библиотека „Светослав Минков”, Отдел Краезнание

Поетът и разказвачът – 75 години от рождението на Румен Шекерджиев – поет, белетрист, журналист (12.02.1944 г.)– библиотечна витрина

 

21 февруари

10,00 ч. - 17,00 ч. – Регионална библиотека „Светослав Минков”, Отдел Изкуство

Ваятелят – Стефан Тодоров на 70 (25.02.1949 г.) – плакат и витрина

 

26 февруари

10,00 ч. - 17,00 ч. – Регионална библиотека „Светослав Минков”, Отдел Изкуство

Майсторството на неповторимия художник Марин Гогев – 85 години от рождението на пернишкия художник (29.02.1934 – 27.10.2005 г.) – витрина

VІ. КОНЦЕРТНИ ПРОГРАМИ

13 февруари

10,30 ч. – ДГ №8 „Изворче”

Образователен концерт на Камерен оркестър „Орфей”

към  ОК Дворец на културата,  диригент Райчо Христов

 

18,30ч. – Театрален салон „Георги Русев“

„Бъди войник“ - концерт по повод Национална комуникационно-информационна кампания на Министерство на отбраната

Организатор: Министерство на отбраната

 

14 февруари

18,00 ч. – Малък салон,  Дворец на културата

Концерт на Духовия оркестър към  ОК Дворец на културата

по повод Трифоновден, диригент Трифон Трифонов

 

20 февруари

18,00 ч. – Малък салон, Дворец на културата

„Фолклорът – настояще и бъдеще” - концерт на Народния оркестър

към ОК Дворец на културата с ръководител Венцислав Андонов,

гостува Фолклорна формация „Чудно оро” с ръководител Йовчо Георгиев

 

23 февруари

17,30ч. – Театрален салон „Георги Русев“

Концерт на Танцова формация „Майсторите на танца“

Организатор: Танцова формация  „Майсторите на танца“

 

24  февруари

11,00 ч. – Музикално фоайе,  Дворец на културата

Матине - концерт на Камерен оркестър „Орфей”,

диригент Райчо Христов, солист Майк Перу – цигулка, Швейцария

 

VІІ. ЧЕСТВАНИЯ, ЛИТЕРАТУРНИ  ВЕЧЕРИ  И ГОДИШНИНИ

12 февруари

17,30 ч. – Малък салон, Дворец на културата

Представяне на романа „Феникс”  на  Иван Янев, музикален поздрав от ОК Дворец на културата

Организатор: ОК Дворец на културата

 

14 февруари

11,00ч. – Театрален салон „Георги Русев“

 „20 години  на ОУ „Св. Константин Кирил Философ“, кв.Тева - честване

Организатор: ОУ „Св. Константин Кирил Философ“

VІІІ. ЧИТАЛИЩА И ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБОВЕ

                       1 февруари

        11,00 ч. – с. Рударци, църква „Св. Йеремий”

        Трифоновден - отслужване на литургия

        Организатор: НЧ „Васил Левски - 1968 г.” и църквата

 

                       11 февруари

12,00 ч. - НЧ ”Елин Пелин - 1903 г.”, читалищна библиотека

„Мъдростта на народа в приказки” - посещение на ученици от ОУ ”Св. Иван Рилски”

Организатор: НЧ ”Елин Пелин - 1903 г.” 

 

  15,30 ч. - Клуб „Миньор“

 Ден на пчеларя – актуална информация,  дегустация на пчелни   продукти

  Организатор: НЧ „Миньор - 2005 г.”

       

               12 февруари

11,30 ч. - НЧ “Пробуда - 1935 г.”, кв. Бела вода,  изложбено фоайе

165 г.от рождението на Стефан Стамболов - презентация

Организатор: НЧ “Пробуда - 1935 г.”, кв. Бела вода

 

                       13 февруари

        14,00 ч. – Клуб на пенсионера „Ален мак „

       „Трифон Зарезан” -  честване  

       Организатор : НЧ „Искра – 1960 г.”, кв. „Изток”

                                                      

                       14 февруари

       10,30 ч. – с. Люлин, ул. 1, № 29

       Трифон Зарезан - зарязване на лозята

       Организатор: НЧ „Христо Ботев - 1961 г.”, с. Люлин

 

13,30 ч.- НЧ “Пробуда - 1935 г.”, кв. Бела вода

Трифон Зарезан. Ден на лозаря-дегустация на вина и ракии от местни производители

Организатор: НЧ “Пробуда - 1935 г.”, кв. Бела вода

 

17,30 ч. - галерия „Марин Гогев”, кв. „Изток”

"Любовта и виното"- традиционна изложба

Организатор: НЧ „Съзнание - 1922 г.”, кв. „Мошино”

 

                     18 февруари

  15,30 ч. - Клуб „Миньор“

  „Науката за човека“ – аудиовизуална поредица, еп. 1

   Организатор: НЧ „Миньор - 2005 г.”

 

                19 февруари

11,00 ч. -  НЧ”Елин Пелин - 1903 г.”, читалищен клуб

Викторина – състезание на тема „Васил Левски – живот и дейност” - за ученици от 7 –мо и 8- мо ОУ гр.Перник                                                  

Организатор: НЧ ”Елин Пелин - 1903 г.”

 

           13,30 ч. – НЧ „Искра - 1960 г.”

         „146 г. от обесването на Васил Левски”- рецитал

        Организатор: НЧ „Искра – 1960 г.”, кв. „Изток”

 

                 20 февруари

10,30 ч.- НЧ “Пробуда - 1935 г.”, кв. Бела вода

Незабравимият Ерих Кестнер - 120 г.от рождението ”Антон и Точица” - драматизация

Организатор: НЧ “Пробуда - 1935 г.”, кв. Бела вода

 

                   25 февруари

  14,30 ч. - Клуб „Миньор“

Информационна кампания „Здраве“ – гостува специалист „Кожни болести“

Организатор: НЧ „Миньор - 2005 г.”

 

   16,00 ч. - Клуб „Миньор“

  „Атлас – новото познание за познатите страни“  –  съвременен дайджест

Организатор: НЧ „Миньор - 2005 г.”

 

               26 февруари

17,00 ч. – НЧ ”Елин Пелин - 1903 г.”

„Именяци- Веселяци”  - празнична среща с членове и гости на читалището. Литературни витрини по повод -  народни празници и обичаи.

Организатор :НЧ „Елин Пелин-1903”                                                        

 

                      28 февруари

       10,00 ч. - ЦДГ „Райна Княгиня”, с. Мещица

       Баба Марта на гости при децата от градината

       Организатор: НЧ „П. К. Яворов . 1926 г.”, с. Мецица             

IХ. ДРУГИ

13 февруари

13,00 ч. – 15,00 ч. – Общински младежки дом – кв. Мошино

"С любов за теб" - творчески ателиета на школата по керамика

 

19 февруари

13,15 ч. – Общински младежки дом - Перник

"По пътя на Левски в Пернишко" - съвместна инициатива на РИМ Перник и ОбМД Перник


Публикувана на 07.02.2019


0 коментара