info@glashatai.com 16:51 08.06.2026

Борисов: ГЕРБ ще върне мандата за съставяне на кабинет


Борисов:  ГЕРБ ще върне мандата за съставяне на кабинет

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че ще върнат мандата за съставяне на правителство, след като президентът Румен Радев им го връчи в понеделник.

"Ще вземем и върнем мандата за съставяне на правителство в понеделник, но хаосът и омразата между партиите ще са още по-големи. Понесохме много щети от тази досегашна коалиция, защото сме много различни, но стратегическите цели бяха изпълнени", каза Борисов

Според Борисов предстоят избори. "Ние ясно сме казали, че по-успешно управление от това, което неше в последните 11 месеца, не е имало в последните десетилетия. "Още първия ден бяхме без един ден толеранс, сглобих една абсурдна коалиция на малцинството. Много хора са ме питали защо търпяхме неща, които не са в стила на ГЕРБ. Защото имахме определени цели", обясни лидерът на ГЕРБ.  

 


Публикувана на 09.01.2026


0 коментара