Истинско съкровище от златни и сребърни монети ще покаже пернишкия исторически музей в края на идната седмица. Тогава ще бъдат експонирани части от Режанското съкровище. То е открито през 1961 година край село Режанци Брезнишко при оране от трактор на тамошното ТКЗС
Уникалните артефакти са били в глинен съд. Съкровището съдържа 6 000 златни и сребърни монети с общо тегло над 82 кг., отсечени по време на македонските царе Филип ІІ, Александър ІІІ и пеонските владетели Ликей и Патрай.. Няколкото запазени части от находката от Режанци се съхраняват в Пернишкия музей, НИМ, НАИМ при БАН,
Каква част от монетите ще бъдат показани на публиката предстои да видим в Нощта на музеите

