Изложба „Дарители и дарения - живата памет на Граово“ даде началото на инициативата Европесйска нощ на музеите в Пернишко. Експозицията на Общинския исторически музей в Брезник бе отркита вчера. В нея има ценни предмети и снимки и документи, дарени от граовци и техни потомци

„Благодаря на всички дарители, които предоставиха семейните си ценности и спомени, за да пребъдат в музея. Те са мост между миналото, настоящето и бъдещето“, каза директорът на музея Емилия Велинова и подари на всеки един от дарителите грамота. Красивите документи са спомен за важното им решение да се разделят с част от миналото си и да го направят достояние на широката публика.
За доброто настроение на присъстващите се погрижиха младите таланти на Брезник

Както Глашатай писа „Арън Граовъц“ и почит към дарители в Нощта на музеите в Брезник днес „Класното училище“ ще стане арена за забавни игри и занимания! Брезничани и гостите им ще могат да участват в Училище по диалект: и да научат колоритни граовски думи
Както Глашатай писа Показват истинско съкровище в Перник в рамките на инициативата Европейска нощ на музеите



