Перничани чакаха автобуси под открито небе в поройния дъжд днес. В мократа ситуация се оказаха стотици, които ползват обществен транспорт. В града както е общоизвестно спирките на градския транспорт в най-добрия случай са в окаяно състояние. Често липсват. В последните седмици изчезна една от най-натоварените. Тази в центъра на града, която повечето хора знаят като "Шахтьор". Изчезна най-вероятно за да не пречи на пръкналия се в близост пореден строеж. Обосновано предположение може да се направи, че спирка едва ли ще има преди той да е завършен. Така, че освен под дъжда, лятото хората ще стоят под открито небе и под палещото слънце.
Както Глашатай писа Дъждът ни удави падналият пролетен дъжд наводни пътища и улици в Перник. Синоптиците очакват и още валеж Опасно време в Перник днес
Хора чакат автобус под открито небе в пороя
Публикувана на 02.06.2026

